Mechanické izolace

Chybí Vašemu domu izolace proti vlhkosti, nebo je už nefunkční? Toto je nejefektivnější dodatečné řešení hydroizolace základů. Do zdiva je třeba „kopnout”, ale několik dalších generací má od vlhkosti pokoj. Většinu mechanických izolací je nejlepší provádět před rekonstrukcí, než položíte podlahy.

Mechanické izolace zdiva provádíme třemi způsoby – podřezáním zdiva řetězovou pilou, podřezáním zdiva diamantovým lanem a vrážením nerezových desek. Všechny jsou 100% účinné a mají vysokou životnost. Každá metoda se ale hodí pro jiný typ zdiva.

Chcete vědět víc? Vyberte konkrétní metodu izolace zdiva. Nebo se podívejte na jednoduché srovnání všech sanačních metod.

Podřezání zdiva řetězovou pilou

Využití celocihelné soudržné zdivo s průběžnou spárou
Účinnost 100%
Životnost 90 let

Nejvýhodnější řešení proti vzlínající vlhkosti v poměru cena/výkon. Vydrží funkční skoro 100 let.

Účinnost
100%
Životnost
90%
Cena
40%
Nízká
Vysoká

Podřezání zdiva diamantovým lanem

Využití smíšené, kamenné, betonové a železobetonové soudržné zdivo bez průběžné spáry, s přístupem z obou stran konstrukce
Účinnost 100%
Životnost 90 let

Účinná mechanická izolace pro všechny druhy zdiva s možností protiradonového řešení.

Účinnost
100%
Životnost
90%
Cena
80%
Nízká
Vysoká

Vrážení nerezových desek

Využití cihelné i kamenné zdivo s průběžnou spárou
Účinnost 100%
Životnost 140 let

Nejjistější způsob mechanické izolace zdiva s extrémně dlouhodobou životností.

Účinnost
100%
Životnost
100%
Cena
70%
Nízká
Vysoká

Proč s námi? Zjišťujeme, odkud vlhkost přichází. Máme špičkovou techniku a jsme Vám schopni na rovinu říct, co je pro Vás nejlepší. Naši řemeslníci jsou zkušení, spolehliví, a navíc pracují pod autorizovaným dozorem.

Protiradonové řešení. Spáry ve zdivu nově řežeme lanem o průměru až 20 mm. To v praxi znamená, že dokážeme snáz vložit silnější izolační materiál a dokonale propojit izolaci ve zdivu s izolací podlahy. To bylo dosud pracné a drahé. Navíc získáte ochranu nejen proti vlhkosti, ale i proti radonu.