Diagnostika zdiva

Rosí se Vám zeď nebo okna? Máte černé fleky na zdi nebo za skříní?„Kvete” Vám omítka?

Existuje několik způsobů, jak vlhkost proniká do stavby. Pak je otázka času, kdy se objeví škodlivé plísně. Boj s nimi je úmorný, pokud neznáte příčinu. Zjistíme pravý důvod vlhkých zdí a přesný stav vlhkosti u Vás doma. Používáme šikovné přístroje a chytré technologie, takže po nás nemusíte ani uklízet. Není co. Díky těmto metodám navrhneme opravdu funkční řešení.

Monitoring vnitřního prostředí

VLHKOSTNÍ PRŮZKUM

Zjistíme stav vlhkosti bez jediného kopnutí. Až do 90 cm hloubky zdiva. Vyhodnocujeme také pH a díky profesionální termokameře odhalíme vznik tepelných mostů a rosné body. Odebíráme vzorky zdiva, které putují do akreditované laboratoře. Nedáváme přednost jednomu výrobci před druhým. Rozhodujeme se podle nezávislých výsledků. Vždyť co stěna, to jiné nejlepší řešení.

KLIMATOLOGICKÝ PRŮZKUM

Ne vždy se Vám tlačí vlhkost do domu zespodu. Měříme vlhkost a teplotu vzduchu, jeho proudění a povrchové teploty konstrukcí uvnitř stavby. Zajistíme krátkodobý i dlouhodobý online monitoring. Jakmile začne vlhkost nebezpečně stoupat, upozorníme Vás. A to se hodí nejen v muzeích.

EXTERNÍ VLIVY

Naše technika zvládne jít opravdu do hloubky. Doslova. Obstaráme endoskopický monitoring kanalizace a potrubí, takže Vám na záznamu z kamery ukážeme třeba prasklé potrubí, o kterém jste ani netušili. Kromě toho zajišťujeme měření radonu, kopané sondy a určíme i typ vod, který Vám může dělat nemalé problémy (spodní, srážkové, kanalizační).