Volejte ZDARMA 800 100 693

Vysoušení zdiva

Součástí našeho komplexního programu izolace a sanace zdiva jsou i technologie a metody pro jeho vysoušení. Specializujeme se na odvlhčení a vysoušení objektů a na odstraňování škod po záplavách či vodovodních haváriích.

Pro sanaci a odvlhčení suterénních prostor a spodních staveb užíváme mikrovlnné vysoušení zdiva, tepelně sálavé panely, absorpční a kondenzační vysoušeče, vč. tepelných průmyslových fukarů. Vysoušení konstrukcí a objektu provádíme rychle bez narušením jeho statiky a s komplexním sanačním opatřením (např. aplikace sanačních omítkových systémů, aktivní odvětrání vnitřních prostor, likvidace plísní, protisolné nátěry, apod.)

Zaměřujeme se také na řešení pojistných událostí v rámci sanace vlhkého zdiva, připravíme pro Vás potřebné podklady či odbornou zprávu s návrhem sanace zdiva pro Vaši pojišťovnu.

Mikrovlnné vysoušení zdiva

Mikrovlnné vysoušení zdiva je spolehlivý a rychlý způsob zajištění výrazného úbytku vlhkosti ve všech konstrukcích objektu. Tato metoda jednorázového odvlhčení zdiva je velmi účinným a nenáročným způsobem pro zbavení vlhkosti v domě i v silně zamokřených konstrukcích o různé tloušťce a druhovosti materiálu.

Vysoušení zdiva sálavými panely

Pro vysoušení zdiva využíváme tepelně sálavé panely, které zaručí výrazné snížení vlhkosti v konstrukcích. Pozvolným a citlivým způsobem jsme tak schopni zaručit opětovné užívání suterénních prostor či spodní stavby pro dané účely. Sálavý panel ohřívá přímo vlhké zdivo ze vzdálenosti asi 6 – 12 cm. Ve zdivu se vytváří během několika hodin až dní teplotní spád.

Samotné vysoušení zdiva probíhá tak, že vlhkost ve zdivu postupuje k teplejšímu povrchu a vystupující vodní páry jsou v prostoru mezi sálavým panelem a zdivem rychle odváděny do prostoru. Rychlost vysoušení je pozvolná a závisí na vytvořeném teplotním spádu ve zdivu, tj. teplotou 30 – 40°C na vnitřním povrchu stěny a teplotou 0°C na vnějším povrchu stěny. Dále je významná teplota relativních vlhkostí vzduchu těsně u povrchu zdiva.

Sálavý panel pracuje s teplotním spádem ve zdivu a rozdílem relativních vlhkostí vzduchu. Je vhodné zajistit dobré, ale mírné odvětrávání místnosti. Příznivě působí nižší teploty vstupujícího větraného vzduchu. Místnost nemusí být uzavřena. Sálavý panel vysouší plochu, kterou ohřívá.

Vysoušení podlah a konstrukcí

Průmyslové kondenzační vysoušeče

Pro snížení vlhkosti vnitřního prostředí a možnosti tvorby plísní pronajímáme průmyslové kondenzační vysoušeče o různé účinnosti dle charakteru objektu.

Reference

Ikona domku

Mateřská škola
Troubky

Ikona domku

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy
Praha

Ikona domku

Pivovar Zubr
Přerov

další reference
Nezávazná poptávka
mám zájem o více informací